aktualnosci

PROJEKT
"MATEMATYKA INNEGO WYMIARU"

W roku szkolnym 2011/2012 rozpoczęliśmy realizację ogólnopolskiego projektu „Matematyka Innego Wymiaru” skierowanego do uczniów interesujących się matematyką. Jest on realizowany w ramach Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki” - Modernizacja treści i Metod Kształcenia. Udział w programie i otrzymywane materiały są bezpłatne. Projekt zakłada poszerzenie wiedzy uczniów poza obowiązujący program nauczania matematyki, wprowadza ciekawostki i zagadnienia z zakresu historii matematyki oraz wiele umiejętności mało znanych i stosowanych jak np. sztuka szybkiego liczenia. Rozwija także wyobraźnię i uczy logicznego myślenia. W projekcie brało udział 12 uczniów z klas IV – VI. Zajęcia w szkole odbywały się w wymiarze 1 godz. tygodniowo i prowadziła je p. Ewa Stec. Ponadto każdy uczestnik projektu posiadł własne konto na portalu edukacyjnym ELITMAT SPACE, gdzie mógł rozwiązywać łamigłówki, grać w gry strategiczne i logiczne oraz komunikować się z rówieśnikami i nauczycielami.

 Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży

W ramach projektu „Matematyka Innego Wymiaru” odbyły się „Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieli i Młodzieży”. Wzięło w nich udział 12 uczniów naszej szkoły.

Najwyższy wynik uzyskał uczeń klasy VI Konrad Zwierzchowski, który uzyskał 5 miejsce w powiecie. Następnie Aleksandra Pieńkos również z klasy VI – 9 miejsce w powiecie.

Gratulujemy wysokiego wyniku!